KONTAKTY

pokojnesny.sk
Hattalova 479-2
027 43 Nižná
tel: 0944094757
info(a)pokojnesny.sk

NOVINKY

arr3Toaletné stolíkyNOVINKA v našom eshope. Trendy toaletné stolíky, kvalita v priaznivých cenách. Doplnok ktorý pomáha...

Blog
Zdravie a kvalitný spánok, začína v posteli.

ZDRAVIE A KVALITNÝ SPÁNOK ZAČÍNA V POSTELI.

           Posteľ je miesto kde máme možnosť ovplyvniť naše zdravie formou oddychu a spánku. V dnešnej dobe vysokých nárokov a s tým spojeného stresu dokonca aj veľmi žiadaná a potrebná. Myslím že nebudem klamat keď poviem že u mnohých z nás veľmi obľúbená činnosť a oddych. Čo už môže byť príjemnejšie ako celková regenerácia ducha aj tela počas spánku.

           Však nenormálne dobre a pohodlne sa vyspať je na nezaplatenie. S tým so mnou bude určite súhlasiť väčšina, respektíve minimálne tí, ktorím sa nedostáva toľko kvalitného oddychu ako by bolo potrebné na pokojné sny. Čo ale vieme ovplyvniť, ak sa nám z dôvodu zaneprázdnosti nedostáva dostatok času na spánok v adekvátnom množstve je určite dizajn a kvalita. V skutočnosti trávime v posteli tretinu až polovicu nášho života, podľa pracovných a rodinných vyťažeností a možnosti každého jednotlivca. Každopáne posteľ je primárnym miestom, ktoré nám dopomáha k lepšiemu a zdravému spánku. A jednoznačne si ňou môžme vylepšiť zdravý životný štýl.  Preto by sme dohliadať na kvalitu materiálu ako jednu z priorít, ktorú by sme si mali všímať pri voľbe druhu a typu postele. Výber správneho materiálu jednotlivých častí postele nám neskôr určite prinesie pozitíva či už z fyzickej stránky. Mnohé zdravotné benefity, napríklad správne odľahčenú a oddýchnutú chrbticu, čím môžme následne predísť možným neskorším komplikáciám v podobe rôznych bolestí. Napríklad najrožšírenejšími a najzaťažovanejšími sú oblasti či už krčnej, hrudnej alebo krížovej časti chrbta. Ale taktiež nesmieme zabúdať na psychický aspekt, čiže napríklad v podobe oddýchnutej hlavy pod čím rozumejme duševný stav a s tým spojená eliminácia  rôznych migrén a odstránenie čo najviac pochmúrnych dní z nášho života, čo nám zároveň ale v neposlednom rade prináša aj pokojné sny. Takže s určitosťou nesmieme zabúdat aj na estetickú a teda aj vizuálnu časť postele a dalších spálňových doplnkov. A to by mala byť naša dalšia priorita pri zvažovaní a výbere novej postele. Snažiť sa vytvoriť si prostredie  v ktorom spíme a trávime veľkú časť života na zdravé a pekné. Postele a bytové doplnky ako nočný stolík, komoda, skriňa  by sa mali v spálni poprípade detskej izbe navzájom vhodne doĺňať a vkusne spolu ladiť. Nech nám môžu vytvoriť prostredie na kvalitný relax a oddych.

            Myslím že na začiatok ako úvodná téma, do blogu, ktorý by sme radi postupne rozširovali o kvalitné témy, poznatky a veľa hodnotných informácií by to aj stačilo. Dúfam že do budúcna prinesieme aspoň zopár užitočných rád. A budeme veľmi radi ak Vás dokážeme zaujať poprípade osloviť a potešiť aj našou ponukou v eshope.

Ďakujeme

S pozdravom

pokojnesny.sk